phone+90 212 529 80 70
email info@merlinturizm.com

Aile Birleşimi Vizesi

Aile birleşimi vizesi, ülkeden ülkeye değişiklik gösterse de standart olarak istenilen belgeler şu şekildedir.

Gerekli Belgeler

 1. 2 adet İkamet Vizesi başvuru formu
 2. Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği aslı ve fotokopisi - Nüfus Müdürlüğünden temin edilebilir; doğum yeriniz şehir olarak belirtilmelidir.
 3. Almanya'da oturan eşin Vukuatlı Toplu Nüfus Kayıt Örneği aslı ve 2 adet fotokopisi, tercümesi ve tercümesinin 2 adet fotokopisi - Nüfus Müdürlüğünden temin edilebilir, Düşünceler bölümünün eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.
 4. Başvuran kişiye ait Vukuatlı Toplu Nüfus Kayıt Örneği aslı ve 2 adet fotokopisi, tercümesi ve tercümesinin 2 adet fotokopisi - Nüfus Müdürlüğünden temin edilebilir, Düşünceler bölümünün eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.
 5. AB vatandaşı eşin pasaport veya kimlik fotokopisi
 6. AB vatandaşı değil ise oturum izni belgesinin fotokopisi
 7. Başvuru sahibinin Nüfus Cüzdanı Aslı
 8. 3 adet Biyometrik Resim
 9. En az 12 ay geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan Pasaport - Vizeler bölümünde en az 2 sayfanın boş olması, son medeni durum ve yeni soyadının yazılı olması gerekiyor.
 10. Evlilik Cüzdanı
 11. Çocuklar için Doğum Kayıt Belgesi
 12. Gidilecek ülkeye göre basit ve yeterli derecede yabancı dil bilgisi ve belgesi - Gideceğiniz ülkeye göre yabancı dil eğitimi veren okullar için şirketimizden bilgi alabilirsiniz.

Boşanma Var İse

 • Her iki eşe ait, kesinleşme şerhi ile birlikte gerekçeli boşanma ilamı aslı, fotokopisi ve tercümesi - Yeminli Tercüman tarafından tercüme edilmeli tercümeninin aslı ve 2 fotokopisi dosyaya eklenmelidir.

18 yaşından Küçük Çocuklar İçin

 1. 3 adet Biyometrik Resim
 2. En az 12 ay geçerliliği bulunan 10 yıldan eski olmayan Pasaport
 3. 2 adet İkamet Vizesi Başvuru Formu
 4. Anne ve Babanın Oturma İzni fotokopisi
 5. Ebeveynlere ait Vukuatlı Toplu Nüfus Kayıt Örneği aslı ve 2 adet fotokopisi, tercümesi ve tercümesinin 2 adet fotokopisi
 6. Başvuru sahibine ait Uluslararası Doğum Kayıt Örneği
 7. Türkiye'de yaşayan ebeveyne ait İkamet belgesi aslı ve 2 adet fotokopisi
 8. Muvafakatname

Önemli Not

Başvuru Sahipleri, başvuru sırasında hazır bulunmalıdırlar. Dosyalara varsa eski pasaportların eklenmesi gerekmektedir. Daha detaylı bilgi almak için vize@merlinturizm.com a mail atabilir veya 0212 529 80 70 numaralı telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.